کد مطلب: 140116
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۲۱
اولین سنسورهوشمند پخت و پز Safera همانند یک سرآشپز دقیق بر عملکرد کاربران در محیط آشپزخانه نظارت کرده و همزمان با رصد کیفیت هوا، از آتش‌سوزی احتمالی نیز جلوگیری می‌کند.
 
به گزارش ایران خبر،  این فناوری سبک وزن براحتی و بدون هیچ اتصالات سیمی در بالای اجاق گاز متصل شده و بر فعالیت‌های آشپزی کاربران نظارت می‌کند. این سیستم با بهره‌گیری از 20 سنسورهوشمند، جدول زمانی مشخصی از فعالیت‌های آشپزی در طی روز را تنظیم کرده و از طریق یک اپلیکیشن به تلفن همراه کاربران با سیستم عامل (iOS) ارسال می‌کند.
بنابراین شما با داشتن این سنسور هوشمند دیگر نیازی به روشن کردن تایمر ندارید، چرا که به محض قرارگیری قابلمه یا ماهیتابه روی گاز، تایمر خودکار روشن شده و زمان دقیق قرارگیری غذا روی اجاق گاز ثبت می‌شود. به‌طور مثال شما می‌توانید ماکارونی را روی اجاق گاز گذاشته و بدون روشن کردن تایمر اجاق گاز و تنها با مراجعه به تلفن همراه از مدت زمان قرارگیری غذا روی اجاق گاز مطلع شده و آن را در زمان مناسب آبکش کنید.
این سیستم همچنین با بهره‌گیری از سنسورهای هوشمند خطر آتش‌سوزی احتمالی در محیط آشپزخانه را با رصد میزان دی اکسیدکربن، ترکیبات آلی و دما تشخیص داده و با ارسال پیامی به کاربر هشدار می‌دهد. با به صدا درآمدن زنگ خطر کاربر از آتش‌سوزی روی اجاق گاز مطلع شده و آن را رفع می‌کند.  اما این تنها مؤلفه امنیتی این سیستم نیست، چرا که این سنسور هوشمند با دسترسی به منبع اصلی گاز، به محض تشخیص وضعیت غیرعادی به‌طور خودکار گاز را قطع کرده و از آتش‌سوزی احتمالی جلوگیری می‌کند. کاربران همزمان می‌توانند از طریق تلفن همراه به این سیستم متصل شده و و از راه دور منبع اصلی گاز را قطع کرده و با این اقدام امنیت محیط آشپزخانه را تضمین کنند.
قیمت سنسور پخت و پز Safera در حال حاضر 179 دلار امریکاست.
 
منبع : ایران آنلاین