کد مطلب: 144433
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۱۷
فرزند آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی گفت: تلاش عده‌ای برای پنهان‌کاری حقیقت تلخ شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی، مخدوشکننده وحدتی است که به خاطر شهادت سپهبد قاسم سلیمانی در جامعه ایجاد شده بود.
 
به گزارش ایران خبر، یاسر هاشمی، طی سخانی در سومین سالگرد درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی و گرامیداشت یاد سپهبد شهید قاسم سلیمانی که در اسلامشهر برگزار شد، با اشاره به برنامه‌های سومین سال درگذشت آیت‌الله رفسنجانی در تهران و سراسر کشور، گفت: از سه ماه پیش که در ستاد برگزاری مراسم سالگرد مشغول برنامه‌ریزی بودیم، متوجه شدیم که امسال ۱۹ دی ماه مصادف است با آغاز ایام فاطمیه‌. این تقارن را به فال نیک گرفتیم و بر آن شدیم تا برنامه‌های امسال و سخنرانی‌ها، مصاحبه‌ها، میزگردها و فعالیت‌های رسانه‌ای را به تبیین اندیشه‌های فاطمی آیت‌الله هاشمی اختصاص دهیم.
وی با بیان اینکه نگاه تحلیلی هاشمی به زندگی حضرت فاطمه (س) در خطبه‌های نماز جمعه، گفت: اوج کار آیت‌الله هاشمی برای حضرت فاطمه، غبارروبی از تاریخ و جغرافیای فدک در سرزمین عربستان بود. فدک آنقدر مظلوم بود که رهبر شیعیان مدینه هیچ اطلاعی از آن نداشت اما هاشمی رفسنجانی با ظرافتی خاص، هم نگذاشت اختلافی بین شیعه و سنی در این‌باره ایجاد شود و هم به دلیل انعکاس رسانه‌ای آن سفر، شهر " الحائط"،  فدک ثبت جهانی شد.
هاشمی گفت: همه‌چیز برای برپایی یک مراسم وزین آماده بود که صبح روز جمعه، خبر شهادت سردار سلیمانی همه کشور و حتی ملت‌های منطقه را  در بهت و غم فرو برد و برای شخص من، اگر نگویم این خبر بیشتر از داغ پدرم بود، مانند خبر ناگهانی ارتحال آیت‌الله هاشمی، در این مصیبت سوختم.
وی با بیان اینکه خودمان با تمام وجود چنین مصیبتی را چشیده بودیم، گفت: می‌دانستیم که فقط و فقط حضور مردم می‌تواند تسلای دل‌ها باشد که واقعا مردم سنگ تمام گذاشتند.
هاشمی با بیان اینکه  آیت‌الله هاشمی وحدت را تنها مرهم به هنگام زخم‌های کاری بر پیکر جامعه می‌دانستند، گفت: خون پاک شهید سلیمانی وحدت را که گمشده صحنه‌های سیاسی و اجتماعی ایران بود، به کشور برگرداند که ای کاش این هدیه آسمانی را حفظ می‌کردیم. وحدتی می‌تواند کشور را از تنگناها عبور دهد که افراطیون و تفریطیون، دست از  خودحق‌پنداری‌ها بردارند و در کنار مردم به سوی تعالی و آرامش حرکت کنند.
وی افزود: تلاش یک عده برای پنهان‌کاری حقیقت تلخ شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی، مخدوش کننده وحدتی است که به خاطر شهادت سردار دل‌ها، قاسم سلیمانی در جامعه ایجاد شده بود.
فرزند آیت‌الله هاشمی با اشاره به اتفاقات پس از شهادت قاسم سلیمانی و هدف‌قرارگرفتن غیرعمد هواپیمای اوکراینی، گفت: پنهان‌کاری یک خطای انسانی که یک حقیقت تلخ بود، شلیک به اعتماد ملی بود. البته خطای سهوی شلیک و خطای عمدی پنهانکاری هیچ از جایگاه سردار سلیمانی در دلها نمی‌کاهد، چون شهید سلیمانی به حق سردار دلها بود و هست. مردم ثابت کرده‌اند که مخلصان واقعی دین و کشور را می‌شناسند و در هر شرایطی به کسانی که برای انقلاب، جنگ، صلح، امنیت و سازندگی کشور زحمت کشیده‌اند، ادای احترام می‌کنند.
هاشمی در پایان گفت: همه ما در برنامه‌های سردار شهید شرکت کردیم و خواهیم کرد و ان‌شاءالله مراسم سومین سال ارتحال آیت الله هاشمی، روز پنج شنبه، ۲۶ دی ماه در سالن برگزاری اجلاس سران در تهران برگزار می‌شود.
منبع : خبرگزاری ايسنا