کد مطلب: 144455
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۶
به گفته معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد در ۹ ماهه امسال هر ایرانی به طور متوسط ۳۲ هزار ریال صدقه پرداخت کرده این در حالیست که سرانه صدقه به ازای هر ایرانی ۱۱۶ ریال است.
 

به گزارش ایران خبر، علیرضا عسگریان صبح امروز در نشستی خبری با اشاره به اینکه سال گذشته با توجه به مشکلات اقتصادی و مشکلات زیست محیطی مردم کمک‌های فراوانی داشتند، گفت: با توجه به سیل ابتدای امسال علاوه بر اینکه مردم بخشی از داشته‌های خود را برای کمک به سیل زدگان اهداء کردند، کمک‌های زیادی هم به کمیته‌ امداد داشتند.

عسگریان با بیان اینکه در سال ۹۶ بودجه سال ۹۷ را چالشی بستیم، افزود: جشن نیکوکاری سال گذشته ۶۸ درصد و جشن عاطفه‌ها ۷۱ رشد داشته است.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد گفت: در سال جاری صدقات نقدی و غیر نقدی ۲۵ درصد رشد داشته داشت که ۱۱ درصد آن رشد نقدی بوده است. در ۹ ماه امسال هر ایرانی به طور متوسط ۳۲ هزار ریال صدقه داده است و سرانه صدقه به ازای هر ایرانی ۱۱۶ ریال است.

معاون توسعه مشارکتهای مردمی کمیته امداد در ادامه با اشاره به اینکه سال گذشته صندوق‌های معابر را ساماندهی کردیم اظهار کرد: تاکنون حدود ۱۰۷ هزار صندوق را جمع‌آوری کردیم که در سال جاری ۳۵ هزار صندوق و در مجموع سالهای ۹۶، ۹۷ و ۹۸ حدود ۱۰۸ هزار صندوق جمع آوری شد. در حال حاضر در کل کشور تعداد صندوق‌های بزرگ معابر حدود ۱۸۴ هزار مورد هستند. 

عسگریان با اشاره به صدقه پیامکی نیز گفت: با توجه به ظرفیت کشوری در این زمینه عقب هستیم. در مجموع ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان در ۹ ماهه سال از طریق صدقه پیامکی دریافت شد

وی تعداد مشترکین کمیته امداد در حوزه صدقه پیامکی را ۵۰ هزار نفر اعلام کرد.

ادامه داد

منبع : خبرگزاری ايسنا