کد مطلب: 144744
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۳۶
نیروهای برف روب شمال تهران با آماده باش کامل از ساعات اولیه شب گذشته علاوه بر ادامه برف روبی معابر، عملیات جلوگیری از یخ زدایی را در سطح معابر منطقه یک به انجام رساندند.
 

به گزارش ایران خبر، سید حمید موسوی شهردار منطقه یک، اظهار داشت: از ساعات اولیه بارش برف روز گذشته با حضور در سایت های برف روبی شمال تهران و نظارت مستقیم بر عملیات برف روبی از شهرداران نواحی خواسته شد  به منظور جلوگیری از یخ زدگی سطح معابر بدلیل برودت هوا و کاهش دما به زیر ۴ درجه سانتی گراد در شب گذشته و بامداد دوشنبه، نسبت به برف روبی کامل معابر و رفع هر گونه آب گرفتگی اقدام نمایند تا از لغزندگی بیش از اندازه سطوح سواره و پیاده جلوگیری شود.

مانی جعفریان معاون امور شهری و محیط زیست شهرداری منطقه یک نیز تصریح کرد: حسب دستور شهردار منطقه یک از ابتدای صبح یکشنبه – ۲۹ دی ماه -  پاکسازی معابر پیاده و پرتردد  از جمله ایستگاه های تاکسی و اتوبوس، مقابل مراکز درمانی و مذهبی، مساجد و مدارس، پل های عابر پیاده و... از برف و برفاب انجام شده است.

وی بارگیری و آمادگی کامل ۱۶ دستگاه  نمک پاش مکانیزه  به همراه نیروهای مربوطه جهت انجام عملیات نمک پاشی بر روی سطح معابر در ساعات پایانی یکشنبه شب و بامداد امروز دوشنبه را از اقدامات اجرایی دانست و گفت: جمع آوری برف و  برفاب  از روی سطح سواره با استفاده از ۳۵ دستگاه بابکت و لودر و انباشت آنها در انهار و ... انجام شد.

جعفریان گفت: پاکسازی کناره های معابر سواره به خصوص رفیوژ میانی در سطح بزرگراه ها و معابر اصلی ولیعصر(عج)، شریعتی و شهید باهنر، بلوار شهید اندرزگو بصورت دستی و با استفاده از نیروهای خدمات شهری جمع آوری و در حال یخ زدایی است و  یخ زدایی و جمع اوری برف و برفاب سطح معابر پیاده نیز با اولویت در دستور کار قرار دارد.

این مقام مسئول تصریح کرد: توزیع ۲۲۰ هزار  کیسه شن مخصوص از بارش ۲۵ آبان تاکنون در ۵۰۰ مخزن زرد رنگ و یک هزار و ۵۰۰ نقطه بصورت دپو فله ای انجام شده است و از صبح امروز نیز شارژ مجدد آن در حال انجام است و توزیع و انبارش مجدد کیسه های شن مخصوص در ۲۵ ایستگاه عرضه نامحدود  برای استفاده شهروندان انجام شده است.

وی گفت: با توجه به حجم بارش به خصوص در محدوده های مرتفع و سنگینی برف بر روی درختان، به منظور کاهش شکستگی شاخه و سر شاخه، بصورت مستمر برف تکانی درختان در حال انجام است.

منبع : خبرگزاری مهر