کد مطلب: 145662
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۷
ایسنا/سیستان و بلوچستان
 
به گزارش ایران خبر، محسن حیدری در گفت و گو با ایسنا اظهار داشت: تمرکز بارش های این سامانه بیشتر در ارتفاعات نواحی مرکزی و بخش هایی از نیمه شمالی بود به طوریکه در برخی ایستگاه های بارانسنجی زاهدان مانند « ا... آباد پبی« 32، « بهارآبادجون آباد» 31 و « خیرآبادبالا» 23 میلی متر باران گزارش شد.


وی افزود: «سنیب» که در دومین روز فعالیت سامانه بارشی با 79 میلی متر باران رکورد بارش استان بود دیروز و دیشب نیز از فعالیت این سامانه بهره برد و حدود 12 میلی متر باران دریافت کرد.


مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: به طور کلی بعد از سنیب، بیشترین بارش های این سامانه در ایستگاه های « درودی نرون» خاش با 64، « ا... آباد پبی» زاهدان 32، «توتان» نیکشهر، «بزمان» ایرانشهر و «بهار آباد جون آباد» زاهدان 31 میلی متر، «کوشه» خاش 30.5 میلی متر و «تمندان» زاهدان 26.5 میلی متر روی داده است.


حیدری ادامه داد: بارش ها به صورت پراکنده تا دیشب در بخش هایی از استان مانند شرق و جنوب شرق ادامه داشت و در نهایت از نیمه های شب گذشته از مرزهای شرقی کشور خارج شد.


وی در بخش دیگری به آخرین وضعیت جوی استان اشاره کرد و گفت: کاهش دما و سرمای شبانه مهمترین پدیده نواحی نیمه شمالی استان است که انتظار می رود تا اوایل هفته آینده تداوم داشته باشد.


عضو ستاد مدیریت بحران سیستان و بلوچستان در بخش دیگری از پایان وزش بادهای شدید در سطح استان خبر داد و گفت: همانطور که انتظار می رفت از نیمه های شب گذشته وزش بادهای شدید در زاهدان و برخی مناطق نیمه شمالی استان فروکش کرد.


حیدری گفت: وزش باد متوسط شمالی امروز در نوار شرقی استان جریان خواهد داشت که مهمترین پیامد آن ریزش هوای سرد و کاهش دمای هواست.

منبع : خبرگزاری ايسنا