کد مطلب: 145692
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۲۹
ایسنا/لرستان
 
به گزارش ایران خبر، علی حسین شهریور امروز در آیین افتتاح شرکت تعاونی رفاه بازنشستگان شهرستان بروجرد که در محل این شرکت برگزار شد، افزود: از تعداد ۹۳ هزار تعاونی کشور ۵۰ درصد در بخش تولیدی و ۲۸ درصد  خدماتی هستند و این درحالیست که هفت درصد اقتصاد کشور متعلق به تعاونی‌هاست.

وی ادامه داد: در لرستان ۳۶۰۰ تعاونی فعال وجود دارد که سهم استان از مجموع تعاونی‌های کشور چهار درصد است.

دبیرکل خانه تعاونگران کشور گفت: شهرستان بروجرد دارای ۳۵۰ تعاونی فعال است که اکثرا در بخش‌های تولیدی فعالیت دارند.

شهریور هدف از تاسیس تعاونی رفاه بازنشستگان را ارتقاء منزلت و کاهش دغدغه خانواده بازنشستگان عنوان کرد و با بیان اینکه هشت میلیون بازنشسته تامین اجتماعی و بازنشستگان کشوری در ایران داریم که این تعداد بخشی از جمعیت قشر آسیب پذیر جامعه هستند، بیان کرد: ۳۰ درصد از درآمد بازنشستگان صرف دارو و درمان می شود.

مدیر کل دفتر امور بین الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: بخش تعاونی می‌تواند به کمک دولت بیاید و گره‌گشای مشکلات بازنشستگان باشد.

وی یکی از مشکلات اساسی بازنشستگان را مساله اقتصادی و کاهش قدرت خرید دانست و با بیان اینکه باید به افزایش قدرت خرید بازنشستگان توجه شود و بهبود وضعیت معیشت این قشر در دستور کار قرار گیرد، گفت: بازنشستگان ظرفیت عظیمی هستند که ۶۰ درصد آنها که به سن بازنشستگی می‌رسند سالمند نیستند و می‌شود برای رشد اقتصادی از تجربه و استعداد آنان استفاده کرد.

مدیر کل دفتر امور بین الملل وزرات تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه تعاونی‌ها می‌توانند به افزایش قدرت خرید بازنشسته‌ها کمک کنند، گفت: نظام بانکی کشور باید به تعاونگران کمک کند تا شاهد رشد روز افزون آنان باشیم.

 

منبع : خبرگزاری ايسنا