کد مطلب: 145697
 
تاریخ انتشار : جمعه ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۱
رئیس سازمان امداد و نجات، از امدادرسانی در ۱۶۹ محور کوهستانی برف گیر و ۴۹ شهر و روستا خبر داد.
 

به گزارش ایران خبر، مرتضی سلیمی در رابطه با امداد رسانی در مناطق برفی، گفت: از صبح ۱۹ بهمن تا امروز ۲۵ بهمن ماه جاری ٢۲ استان از جمله آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، اصفهان، ایلام، تهران، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، خراسان شمالی، زنجان، سمنان، قزوین، قم، کردستان، کرمانشاه، کرمان، کهگیلویه و بویراحمد، گلستان، گیلان، لرستان، مازندران و همدان تحت تأثیر برف و کولاک بوده و امدادگران در ۱۶۹ محور کوهستانی و ۴۹ شهر و روستا خدمات امدادی لازم را به ۳۶ هزار و ۷۸۶ نفر از هموطنان ارائه کرده‌اند.

وی از انتقال ۱۳۰ نفر به نقاط امن و ۷۱ نفر به مراکز درمانی در پی بارش برف خبر داد و افزود: ۹۶۳۷ نفر از خدمات اسکان اضطراری استفاده کرده و ۹۱۱ خودرو نیز از برف رهاسازی شده است.

سلیمی در ادامه گفت: ۲۸۳۶ امدادگر و نجات گر در قالب ۵۶۷ تیم، برای ارائه خدمات امدادی به متأثران از برف و کولاک فعالیت کردند.

به گفته رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر، بیش از ۹۷۱۷ تخته پتو، ۸۷۱۱ بسته غذایی، ۲۷۸۳ کیلوگرم خرما، ۳۸۶۶۸ قرص نان، ۱۲۹۷۹ بطری آب معدنی و… نیز در بین متأثران توزیع شده و امدادرسانی در استان‌های اردبیل و خوزستان گیلان ادامه دارد.

منبع : خبرگزاری مهر