کد مطلب: 150257
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۳۶
نماینده مردم رزن در مجلس شورای اسلامی گفت: وضعیت مسکن افسار گسیخته است و اقشار ضعیف جامعه حتی امکان اجاره خانه را هم ندارند.
 

به گزارش ایران خبر، حسن لطفی نماینده مردم رزن در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی، گفت: بانک مرکزی تاکنون نتوانسته است قیمت ها را کنترل کند و از سوی دیگر ارز ۴۲۰۰ تومانی آن طور که باید و شاید به کالاهای اساسی اختصاص نیافت.

وی افزود: قرار بود دولت، رکود را  کنترل کند و اشتغال افزایش یابد با وجود این همچنان با رکود مواجه هستیم و در سال جهش تولید اقدام اساسی برای تحقق شعار سال انجام نمی شود.

نماینده مردم رزن با بیان اینکه اقشار ضعیف جامعه توان خرید و اجاره مسکن را ندارند، تصریح کرد: وضعیت مسکن افسار گسیخته است چرا که به وضعیت عمران توجهی نمی شود و همچنین شاهد افزایش حاشیه نشینی و آسیب های اجتماعی در کلان شهرها هستیم.

لطفی با اشاره به مشکلاتی که در صنعت خودرو وجود دارد، خاطرنشان کرد: وجود مافیای خودرو باعث شده شرکت‌های خودروسازی، خودروهای بی کیفیت ارائه دهند و بعد از گذشت یک سال هنوز هم خودروهای متقاضیان به آنان داده نشده است.

دولت باید قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان را عملیاتی کند

در ادامه جلسه علنی، احمد راستینه در جریان بررسی شاخص های کلان اقتصادی اظهار داشت: حقوق بازنشستگان باید با کارکنان همسان سازی شود و براساس رشد منطقی افزایش پیدا کند و بر این اساس دولت باید قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان را عملیاتی کند.

وی افزود: دولت باید بودجه اشتغال را به نحوی توزیع کند که مناطقی که نرخ اشتغال پائین تری دارند، از بودجه بیشتری برخوردار باشند و اعتبارات اشتغال و تولید در استان های کم برخوردار باید افزایش یابد.

نماینده مردم شهرکرد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دولت براساس قانون مکلف است که در نظام پرداخت، عدالت را رعایت کند اما متأسفانه این قانون به صورت سلیقه ای اجرا می شود و دولت با عدم توجه به حقوق بازنشستگان، ریاضت ناعادلانه ای را به آنها تحمیل کرده است.

منبع : خبرگزاری مهر