کد مطلب: 151459
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۱۴
امام‌جمعه موقت تهران گفت: شرایط مبارزه با بیماری کرونا برای ایران مانند جبهه بود اگر جنگ هشت‌ساله نبود ما پخته و باتجربه نبودیم و نمی‌توانستیم به این کیفیت با این بیماری مبارزه کنیم.
 

به گزارش ایران خبر، صبح امروز آیت‌الله کاظم صدیقی در دیدار با وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه در شرایط پیچیده سیاسی و اقتصادی دنیا، کرونا نیز به این شرایط اضافه شده است، اظهار کرد: تعلیم و تربیت کار خطیری است و شما در این مسیر به همراهان سنگرنشین و فداکار نیاز دارید، اگر همه عالم را طوفان فرابگیرد اما انسان درکشتی نوح باشد نجات می‌یابد لذا امیدوارم در این طوفان مشکلات سربلند بیرون بیایید. البته براساس آیات قرآن، بعد از هر مشکلی آسانی خواهد بود.

امام‌جمعه موقت تهران خاطرنشان کرد: توازن عرضه و تقاضا در جهان توسط خداوند منظور شده است لذا برای هر مشکلی کلیدی نیز وجود دارد، جبهه ایمان جبهه شکوفایی است و در هیچ شرایطی نباید راکد شود.

آیت‌الله صدیقی ادامه داد: اگر انجام امور با نیت و انگیزه الهی باشد خداوند بنده‌اش را یاری می‌کند و سرانجام تلاش‌ها پیروزی خواهد بود. غربی‌ها و مادی‌گراها پشتوانه معنوی انسان‌های موحد را ندارند لذا خداوند دائماً از موحدین دعوت می‌کند تا به سویش بروند.

وی اضافه کرد: شرایط مبارزه با بیماری کرونا برای ایران مانند جبهه بود اگر جنگ هشت‌ساله نبود ما پخته و باتجربه نبودیم و نمی‌توانستیم به این کیفیت با این بیماری مبارزه کنیم لذا با استفاده از تجارب جبهه و جنگ و همدلی و همراهی همه مردم توانستیم در برابر مشکلات کرونا بایستیم. لذا در مقایسه با سایر کشورها در بحث مقابله با مشکلات ایران در جهان بی‌نظیر است.

دبیرکل بنیاد بین‌المللی غدیر بابیان اینکه در هیچ جای دنیا کادر درمانی خارج از ساعت‌های وظیفه‌اش کار نمی‌کند اما در ایران کادر درمانی مخلصانه و ایثارگرانه در خارج از ساعت‌های وظیفه خود به خدمتگزاری مراقبت و پرستاری از بیماران مشغول بودند، اظهار کرد: خداوند با کرونا کاری کرد تا همه دانش آموزان اعم از پولدار و فقیر از آموزش‌ها به یک‌میزان برخوردار شوند و این موضوع که از طریقه شبکه شاد انجام می‌شود توزیع عادلانه آموزش‌ها و کار ارزشمندی در راستای عدالت آموزشی است.

وی اذعان کرد: قرآن و عترت دو بال ضروری برای انسان است، خداوند همواره زندگی را از سرگرمی به حقیقت سوق می‌دهد لذا خداوند عجز انسان‌های مدعی را با شیوع کرونا مشخص کرد.

آیت‌الله صدیقی تصریح کرد: جهان به سمت عدالت جهانی پیش می‌رود، بنابراین امیدوارم خداوند به شما توفیق دهد و شمارا با اولیا محشور کند و قدم‌هایتان در این راه تثبیت کند لذا از این فرصت طلایی استفاده کنید و جز علمداران امام زمان (عج) باشید و از خداوند مدال رضایت دریافت کنید.

وی ادامه داد: پیروزی‌های آموزش‌وپرورش در مبارزه با شیوع ویروس کرونا را به‌حساب انقلاب می‌گذاریم این پیروزی‌ها نشانه اخلاص شما درکارهایتان است.

منبع : خبرگزاری مهر