مدیرعامل جدید سرمایه گذاری شاهد خبر داد:

۴ برنامه مهم حل مشکلات سهامداران ثشاهد

کد مطلب: 155715
 
تاریخ انتشار : جمعه ۲۳ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۲۶
مدیرعامل جدید سرمایه گذاری شاهد ، برنامه های کوتاه، میان و بلند مدت در بهبود عملکرد و حل مشکلات سهامداران این شرکت بورسی را اعلام کرد .
 
به گزارش ایران خبر ، ارسلان فتحی پور (مدیر سابق ایران ترانسفو، عضو هیات مدیره بانک صادرات، رئیس هیات مدیره سرمایه گذاری آتیه دماوند و 3 دوره نماینده مردم آذربایجان شرقی ) که اخیرا" مدیرعامل شرکت 400 میلیارد تومانی سرمایه گذاری شاهد شده در مورد برنامه های مدنظر از تشکیل کمیته رصد و پایش سهام خبر داد و گفت: با توجه به اتفاقات بازار سرمایه که سهامداران "ثشاهد" هم از آن مستثنی نبودند، نقدشوندگی سهام به شدت کاهش یافته و همین مسئله سبب نارضایتی سهامداران شده است.

وی ادامه داد: برای حل این مشکل تصمیم گرفته شد در گام نخست ، 3 اقدام شامل اوراق تبعی، انتشار سهام خزانه و قرارداد با صندوق بازارگردانی برای روان سازی معاملات برای بهبود اوضاع انجام شود. بنابراین با توجه به تمهیدات وزارت اقتصاد و سازمان بورس و عزم سهامدار عمده یعنی موسسه اندوخته شاهد، پیش بینی می شود این فرایندها بزودی اجرایی شود.

این مقام مسئول با اعلام دیگر برنامه های صیانت از حقوق سهامداران در آینده، افزود: یکی دیگر از برنامه ها، بررسی شرایط و اصلاح ساختار سهام 18 شرکت زیر مجموعه برای عرضه در بازار سهام است که از دو جهت دارای اهمیت است.

فتحی پور گفت: اول اینکه عرضه سهام شرکتها در بورس بستر را برای شفافیت بیشتر فراهم می آورد و این امکان فراهم می شود تا فهرست تمام دارایی‌های شرکت در تابلوی شیشه‌ای  قرار گیرد و در نتیجه  اعمال نظارت و مشارکت سهامداران در تصمیمات شرکت و جلوگیری از وقوع هرگونه سوء استفاده احتمالی فراهم شود. همچنین با انجام اصلاح ساختار شرکتها ارزش واقعی سرمایه گذاری شاهد برای همه شفاف می شود.
منبع : بورس پرس