واعظی:

اعلام موضع رسمی ایران درباره بازگشت آمریکا به برجام /‌ باید شرایط به قبل از دولت ترامپ برگردد

خبرگزاری تسنیم , 29 دی 1399 ساعت 17:24

رئیس دفتر رئیس‌جمهور موضع ایران در قبال بازگشت احتمالی آمریکا به برجام را بازگشت شرایط تحریمی به دوره قبل از دولت ترامپ اعلام کرد.


به گزارش ایران خبر، رئیس دفتر رئیس‌جمهور موضع ایران در قبال بازگشت احتمالی آمریکا به برجام را بازگشت شرایط تحریمی به دوره قبل از دولت ترامپ اعلام کرد.

محمود واعظی رئیس دفتر رئیس‌جمهور  در پاسخ به این سوال که آیا دولت پیش شرطی برای مذاکره احتمالی با آمریکا در قالب برجام، به این کشور ارائه کرده است، گفت: آن چیزی که ما مطرح می‌کنیم این است که هر آنچه در دولت ترامپ اتفاق افتاده، باید به قبل از دولت ترامپ برگردد. ما روی این موضوع جدی هستیم.

وی افزود: بر همین اساس باید تمامی انواع و اقسام تحریم‌های شرکت‌ها و افراد به قبل از دوره ترامپ برگردد.
رئیس دفتر رئیس‌جمهور با بیان اینکه ما به طور روشن و شفاف اعلام کردیم که در دوره جدید، "تعهد در برابر تعهد"، "اجرا در برابر اجرا" و "اعلام در برابر اعلام" خواهد بود، اظهار داشت:‌ بر همین اساس ما می‌بایست نسبت به آنچه که آنها باید دقیقا انجام دهند، مطمئن شویم تا اقدامات متقابل صورت بگیرد.
واعظی در پاسخ به این سوال که آیا این موضع به تیم جدید کاخ سفید هم منتقل شده است، گفت:‌ ما با تیم کاخ سفید هیچ ارتباطی نداشتیم، هیچ ارتباط دوجانبه‌ای هم نداشتیم  و تا زمانی که ارتباط برجامی برقرار نشده، مواضعی که رئیس‌جمهور و وزیر امور خارجه ما اعلام کردند مواضع رسمی کشور است.
وی همچنین با انتقاد از برخی اظهارنظرها در زمینه برجام از سوی نمایندگان مجلس تصریح کرد: اینکه هر روز یک نماینده مجلس راجع به برجام و آینده و فلان صحبت کند، موضع رسمی نیست. ما نمی‌گوییم که حرف نزنند، افراد عادی هم می‌توانند صحبت کنند اما موضع رسمی کشور را مقامات رسمی و ذی‌ربط می‌گیرند. نظر نماینده مجلس درباره برجام نظر شخصی است.
رئیس دفتر رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: ما 290 نماینده مجلس داریم که هرکدام ممکن است حرفی بزنند حتی اگر کسی عضو هیئت رئیسه مجلس هم باشد موضع‌اش موضع رسمی کشور نیست. موضع رسمی را مقامات رسمی می‌گیرند.


کد مطلب: 158161

آدرس مطلب: http://www.irankhabar.ir/fa/doc/news/158161/اعلام-موضع-رسمی-ایران-درباره-بازگشت-آمریکا-برجام-باید-شرایط-قبل-دولت-ترامپ-برگردد

ایران خبر
  http://www.irankhabar.ir