کد مطلب: 158345
 
تاریخ انتشار : شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۴۳
۷۰ نفر فوتی در کشور آمار کمی نیست و زیاد است، وقتی آمار یک یا دو نفر باشد می‌شود گفت به نقطه مطلوب رسیده است.
 
رئیس جمهور گفت: ۷۰ نفر فوتی در کشور آمار کمی نیست و زیاد است، وقتی آمار یک یا دو نفر باشد می‌شود گفت به نقطه مطلوب رسیده است.
حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور صبح امروز(شنبه 4 بهمن) در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا طی سخنانی ضمن قدردانی از کادر درمان و بسیج در کنترل کرونا اظهار داشت: این کارنامه، کارنامه غرورآفرینی برای ملت ایران و دولت ایران است.

وی افزود: علیرغم اینکه کشورهایی که در دنیا از نظر صنعتی و امکانات پزشکی قدرتمند هستند اما گرفتاری و مشکلات بسیار زیادی دارند و نتوانستند به صورت کامل این بیماری را کنترل کنند.
رئیس‌جمهور با بیان اینکه  در کشور ما کار عظیم و بزرگی صورت گرفته است، تصریح کرد:‌ این معنایش این نیست که شرایط مطلوب است؛ 70 نفر فوتی در کشور آمار کمی نیست و زیاد است وقتی یکی یا دو نفر باشد می‌شود گفت به نقطه مطلوب رسیده است؛ اما 70 نفر هم زیاد است. پس شرایط بهتر است اما روند کاهشی باید ادامه پیدا کند در بسیاری از استان‌ها روند کاهشی است  اما در بسیاری از استان ها روند کاهشی آن متوقف شده است و این می‌تواند برای ما نگران کنند باشد. ما نباید به خاطر کاهشی شدن، مسیر اهمال و عادی سازی را پیش بگیریم.
روحانی گفت: تا 6 ماه آینده باید پروتکل‌ها و رعایت موارد بهداشتی را ادامه دهیم.
منبع : خبرگزاری تسنیم