رئیس کمیته فرهنگی و آموزش ستاد مرکزی اربعین:

محدودیتی برای اعزام زائران به اربعین نداریم

کد مطلب: 165144
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۷
رئیس کمیته فرهنگی و آموزش ستاد مرکزی اربعین، رعایت نکات و شیوه‌نامه‌های بهداشتی را از ملزومات برنامه‌های اربعین دانست و گفت: محدودیتی برای اعزام زائران به اربعین نداریم.
 
به گزارش ایران خبر، به نقل از از پایگاه خبری الاربعین، حجت‌الاسلام حمید احمدی در نشست هماهنگی مدیران موکب های اربعین که به همت کمیته مراسم ستاد فرهنگی اربعین برگزار شد، با اشاره به آخرین تصمیمات برای مراسم راهپیمایی اربعین ۱۴۰۰ گفت: منتظر اعلام نظر از سوی دولت و نخست‌وزیر عراقیم.
وی با تأکید بر اینکه رعایت نکات و شیوه‌نامه‌های بهداشتی از ملزومات برنامه‌های اربعین است، افزود: امیدواریم همدلی مردم ایران و عراق همه موانع را رفع خواهد کرد.
احمدی تأکید کرد: مدیران موکب‌ها باید به نوعی برنامه‌ریزی کنند که هر موکب، به یک قرارگاه فرهنگی تبدیل شود.
رئیس کمیته فرهنگی و آموزش ستاد مرکزی اربعین، برگزاری محافل قرآنی در موکب‌ها را از برنامه‌های دیگر این کمیته برشمرد و افزود: برنامه ریزی شده تا در صورت فراهم شدن شرایط امسال ۱۱۰ مربی قرآن و ۳۰ قاری برجسته کشوری به مراسم اربعین اعزام شوند و موکب‌ها مساعدت کنند تابرنامه‌های قرائت قرآن، قرائت زیارت‌نامه و غیره را در کنار سایر برنامه‌های خود داشته باشند.
احمدی، ماندگاری ارتباط مردم ایران با مردم کریم عراق و ایجاد مودت و تعامل بین دو ملت را از وظایف موکب‌داران برشمرد و افزود: شعار «الحسین سفینه‌النجاه» به‌عنوان شعار اربعین سال جاری اعلام کرد.
وی افزود: سه اصل احترام به حاکمیت و قوانین عراق، تقویت مرجعیت دینی عراق و تکریم مردم عراق به‌عنوان میزبانان اصلی اربعین از اصول اساسی اربعین مدنظر قرار گیرد.
 
منبع : خبرگزاری مهر