کد مطلب: 176952
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۷
امیر قطر گفت: روابط ایران و قطر یک روابط مستحکم و استوار است و این روابط مبتنی بر حسن همجواری است.
 
به گزارش ایران خبر، شیخ تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر در نشست خبری مشترک با رئیس جمهور کشورمان طی سخنانی، اظهار داشت: در ابتدا از رئیس جمهور ایران تشکر می‌کنم و بسیار خوشحالم که امروز در ایران حضور دارم.
وی بیان کرد: روابط ایران و قطر، روابطی مستحکم و استوار است. همچنین روابط دو کشور مبتنی بر حسن هم جواری است. سفر اخیر رئیس جمهور ایران به قطر یک سفر بسیار مهم بود و عامل تقویت روابط دو کشور به شمار می‌آید.
امیر قطر تأکید کرد: بنده امروز در ایران هستم تا تأکید کنم که ما هرچه بیشتر به دنبال تقویت روابط و پیشبرد آن هستیم. امروز درباره مسائل دو جانبه صحبت کردیم و همین طور در خلال گفتگوها این نکته را مورد تأکید قرار دادیم که حل اختلافات در منطقه، راهی جز گفتگو ندارد و در این باره با رئیس جمهور ایران اتفاق نظر داشتیم و طرفین تأکید کردند درگیری‌هایی که در منطقه وجود دارد باید از طریق گفتگوهای سازنده حل و فصل شود.
شیخ تمیم بن حمد آل ثانی تصریح کرد: درباره مسائل منطقه‌ای و پیرامون چند پرونده بحث و تبادل نظر کردیم. موضوع اصلی درباره فلسطین بود. البته درباره سوریه، عراق و یمن هم گفتگو داشتیم. اعتقاد ما این است که مشکلاتی که در این کشورها وجود دارد باید از طریق راه حل های عادلانه و جامع حل و فصل شود.
وی افزود: درباره مسئله فلسطین جا دارد مراتب تسلیت خود را به خانواده خانم شیرین ابوعاقله که توسط نیروهای رژیم اشغالگر قدس به شهادت رسید، تقدیم کنم. تأکید می‌کنیم مرتکبان این جنایت باید مجازات شوند و جهان نباید با این حادثه براساس معیارهای دو گانه برخورد کند.
امیر قطر تأکید کرد: در مورد مذاکرات وین هم باید بگویم قطر همواره نگاه مثبتی نسبت به این گفتگو ها داشته و ما باور داریم گفتگو راه حل حل و فصل این مسئله است.
شیخ تمیم بن حمد آل ثانی اظهار داشت: همچنین باید بگویم مسابقات جام جهانی در ماه‌های نوامبر و دسامبر سال جاری میلادی برگزار خواهد شد. ما از همه ایرانیانی که علاقه مند هستند در این رویداد حضور پیدا کنند و از نزدیک شاهد مسابقات تیم ملی کشورشان باشند، استقبال می‌کنیم و به همه خوشامد می‌گوئیم.
وی تصریح کرد: جام جهانی حتماً یک رویداد استثنایی خواهد بود و در پایان از رئیس جمهور و دیگر مسئولان جمهوری اسلامی ایران به دلیل کمک‌هایی که برای موفقیت در برگزاری جام جهانی به ما کردند، تقدیر و تشکر می‌کنم.
 
منبع : خبرگزاری مهر