کد مطلب: 179737
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۰
عضو شورای شهر تهران گفت: از شهردار تهران تقاضا دارم تا در خصوص ارزیابی میزان خسارت ها برآورد و گزارش کامل و دقیقی را تهیه و آن را به شورای شهر تهران ارائه دهد.
 

به گزارش ایران خبر، مهدی عباسی عضو شورای شهر تهران در تذکر پیش از دستور نود و سومین جلسه شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به تخریب اموال عمومی گفت: هزینه‌هایی که بابت ترمیم و بازسازی اموالی که در اعتراضات اخیر تخریب شده‌اند قابل توجه بوده است.

وی ادامه داد: تخریب اموال عمومی منجر به این شد تا مشکلاتی در تداوم ارائه خدمات شهری ایجاد شود و شهر تهران متحمل خسارت‌های بسیار زیادی شده است و نسبت به ارزیابی هزینه جبران خسارت‌ها برآورد دقیقی در دست نیست و لازم است برآوردی نسبت به خساراتی که وارد شهر شده ثبت و به شهروندان گزارش شود.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه خسارت‌های وارده به زیرساخت‌ها، تجهیزات، اتوبوس‌ها و آمبولانس‌ها نشان از هزینه‌های گزاف تخریب اموال عمومی دارد گفت: امکانات شهری متعلق به همه شهروندان است اما عده‌ای منجر به بروز مشکلاتی می‌شوند، مطابق با قانون اساسی اموال عمومی متعلق به تمامی شهروندان است و اگر افرادی به هر میزان منجر به تخریب اموال عمومی شوند به دلیل آنکه به شهروندان خسارت وارد کرده‌اند باید پاسخگو باشند.

عباسی بیان کرد: این موارد باید عادلانه بررسی شوند همچنین از شهردار تهران تقاضا دارم تا در خصوص ارزیابی میزان خسارت‌ها برآورده و گزارش کامل و دقیقی را تهیه و آن را به شورای شهر تهران ارائه دهد.

منبع : خبرگزاری مهر