کد مطلب: 180707
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۰
شهردار تهران قیمت هر دستگاه تاکسی ون جدید با ظرفیت جابجایی ۱۲ نفر را اعلام کرد.
 
به گزارش ایران خبر، - اخبار اجتماعی -

علیرضا زاکانی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به واگذاری تاکسی‌ ون‌های جدید به ناوگان حمل و نقل عمومی اظهار کرد: در سیزدهمین شنبه امید و افتخار  تاکسی ون با عنوان وانا و با ظرفیت جابجایی 12 نفر به چرخه حمل و نقل عمومی پایتخت در اختیار شهرداری تهران قرار گرفت.

وی با اشاره به پرداخت قدرالسهم شهرداری تهران و وزارت کشور در ارتباط با تعداد تاکسی ون‌های جدید پایتخت افزود:  امیدواریم این قدرالسهم به عدد یک هزار دستگاه تا نوروز برسد و هم‌اکنون شهرداری تهران در ارتباط با 630 دستگاه قدرالسهم خود را پرداخت کرده‌ است.

ورود تاکسی‌ تاراهای اتومات به چرخه حمل و نقل عمومی/ را‌ه‌اندازی نخستین تاکسی‌لند در کشور

شهردار تهران تصریح کرد: با توجه به رونمایی تاکسی‌ ون‌های جدید در قالب سیزدهمین شنبه امید و افتخار عملاً این ون‌های سفید رنگ پس از شماره‌گذاری در اختیار رانندگان تاکسی ون قرار خواهد گرفت.

زاکانی در خصوص قیمت تاکسی‌ ون‌های جدید و فرایند واگذاری این ون‌ها به رانندگان گفت: برای واگذاری این ون‌ها باید یک دستگاه ون سبز‌ رنگ اسقاط شود و راننده درخواستی را برای تحویل ون جدید بدهد. بر همین اساس 100 میلیون تومان بابت ون اسقاط شده محاسبه و به راننده پرداخت و همچنین 100 میلیون تومان نیز شهرداری تهران پرداخت می‌کند و 300 میلیون تومان هم در قالب وام 36 ماهه توسط وزارت کشور به آنها پرداخت می‌شود و مبلغ هر دستگاه ون یک میلیارد و سی میلیون تومان خواهد بود.

منبع : تسنیم