کد مطلب: 182105
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۵
اصفهان- معاون توسعه و پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان گفت: باد شدید طی امروز و فردا پدیده غالب بیشتر مناطق استان است.
 
به گزارش ایران خبر، نوید حاجی بابایی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: وزش باد شدید طی امروز و فردا در اکثر مناطق بجز نیمه شمالی استان پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: تحلیل آخرین الگوهای هواشناسی بیانگر ناپایداری‌هایی در مرکز کم ارتفاع لایه‌های میانی جو و گذر امواج طی ۳ روز آینده است و بر این اساس آسمان اکثر مناطق به صورت قسمتی ابری و گاهی افزایش ابر پیش‌بینی می‌شود.

حاجی بابایی با بیان اینکه در مناطق غرب و جنوب استان طی امروز و فردا بارش برف و باران را انتظار داریم، افزود: همچنین در روزهای پنجشنبه و جمعه نیز در مناطق شمالی و شرقی استان بارش برف و باران پیش‌بینی می‌شود.‌

معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان با اشاره به بارندگی‌های شبانه روز گذشته در سطح استان نیز، گفت: بیشترین میانگین بارشی از ایستگاه سینوپتیک هواشناسی در اسلام آباد موگویی از توابع فریدونشهر با ۷.۷ میلیمتر، بوئین میاندشت با ۵.۸، سمیرم با ۳.۴ و پادنای سمیرم با سه میلیمتر بوده است.

حاجی بابایی با بیان اینکه کمینه دمای هوا در مناطق غرب استان طی ۲۴ ساعت آینده بین سه تا پنج درجه کاهش می‌یابد، اضافه کرد: بیشینه دمای در اکثر نقاط استان در این بازه زمانی بین ۲ تا چهار درجه افزایش دارد.

وی افزود: بیشینه دمای هوای کلانشهر اصفهان در گرم‌ترین ساعات امروز به ۱۷ درجه سلسیوس بالای صفر و کمینه آن بامداد فردا به ۲ درجه سلسیوس بالای صفر می‌رسد.

به گفته معاون اداره کل هواشناسی استان اصفهان، بوئین میاندشت با دمای ۱۴ درجه سلسیوس زیر صفر و خوروبیابانک با ۲۵ درجه سلسیوس بالای صفر به ترتیب سردترین و گرم‌ترین نقاط استان پیش‌بینی می‌شود.

منبع : خبرگزاری مهر