کد مطلب: 184310
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۸ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۳۵
مدیرعامل هواپیمایی ایران‌ایر از الحاق ۷ هواپیمای زمین‌گیر طی ۶ ماه آینده به ایرلاین ملی خبر داد و گفت: ۲ فروند از این هواپیماها ایرباس‌های ۳۱۹ و ۳۲۰ هستند.
 
به گزارش ایران خبر، - اخبار اقتصادی -

شمس‌الدین فرزادی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، اظهار کرد: در زمان حاضر 11 فروند از هواپیماهای ATR هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) به‌دلیل قطعه یا اعتبار زمین‌گیر هستند.

وی با بیان این‌که "ATR هواپیمای بسیار خوبی است که می‌توانیم با استفاده از آنها نوار شمالی و جنوبی کشور را با بهترین کیفیت پوشش دهیم"، افزود: بر اساس برنامه‌ریزی صورت‌گرفته طی 6 ماه آینده 7 فروند هواپیمای زمین‌گیر هما وارد ناوگان خواهد شد.

خرید هواپیماهای ای‌تی‌آر اشتباه بود

وی ادامه داد: از این تعداد 5 هواپیما ATR و دو فروند نیز هواپیماهای ایرباس 319 و 320 است، این برنامه قطعی است و به‌صورت هفتگی جلسات مربوط به آن برگزار می‌شود.

مدیرعامل هما همچنین از تسویه بخش عمده‌ای از بدهی‌های بانکی خبر داد و اضافه کرد: برای اولین بار طی 10 سال اخیر 8 دستگاه تجهیزات تولید داخلی به‌ارزش حدود 90 میلیارد تومان خریداری شده و در ایران به‌کار گرفته شده است.

فرزادی‌پور ابراز کرد: راه‌اندازی ایستگاه‌ها و مسیرهای جدید و توسعه ناوگان داخلی و خارجی از برنامه‌های اصلی ایران‌ایر است.

+

منبع : تسنیم