کد مطلب: 184873
 
تاریخ انتشار : شنبه ۳ تير ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۴۲
وزیر بهداشت با اشاره به این‌که علاوه بر سه دهک اول جامعه که سال گذشته بیمه رایگان شدند، از امروز دو دهک دیگر نیز به این جمعیت اضافه می‌شود؛ از برقراری پوشش بیمه‌ای رایگان برای ۱۲.۵ میلیون نفر از افراد جامعه خبر داد.
 
- اخبار اجتماعی -

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، بهرام عین‌اللهی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اعلام این که علاوه بر سه دهک اول جامعه که سال گذشته به صورت رایگان بیمه شدند، از امروز دو دهک دیگر نیز به این جمعیت اضافه می‌شود، اظهار کرد: با اضافه شدن دو دهک 4 و 5 به جمعیت بیمه‌شدگان رایگان کشور، بیمه رایگان 12.5 میلیون نفر ایرانی در 5 دهک درآمدی محقق می‌شود.

وی افزود: جزئیات این طرح از طریق پیامک به افراد تحت پوشش بیمه ارائه خواهد شد.

عین‌اللهی یادآور شد: با پیشنهاد وزارت بهداشت و تصویب هیئت دولت در روز چهارشنبه گذشته، در حال حاضر 5 دهک درآمدی جامعه تحت پوشش بیمه رایگان قرار دارند.

افراد فاقد بیمه چگونه می‌توانند در بیمه سلامت ثبت‌نام کنند؟

وزیر بهداشت هدف از این مصوبه را آسان‌سازی و رایگان‌سازی بیمه همگانی برای دهک‌های نخست جامعه به ویژه ساکنان مناطق کم برخوردار و در نتیجه کاهش هزینه‌های درمانی مردم عنوان کرد.

بنابر اعلام وزیر بهداشت، میزان مشارکت دهه چهار تا قبل از این مصوبه، پرداخت 10 درصد حق بیمه معادل 143 هزار تومان و میزان پرداختی دهک پنج 20 درصد حق بیمه یعنی 287 هزار تومان بود که از این پس رایگان خواهد بود.

عین‌اللهی اضافه کرد: علاوه بر دو دهکی که به جمعیت بیمه‌شدگان رایگان اضافه شده، میزان مشارکت در پرداخت حق بیمه دهک‌های 6 تا 9 نیز کاهش قابل توجهی داشته است؛ به طوری که پرداختی دهک 6 از 30 درصد به 20 درصد، پرداختی دهک 7 از 40 درصد به 20 درصد و پرداختی دهک 8 از 60 به 40 درصد و پرداختی دهک 9 از 80 درصد به 50 درصد کاهش می‌یابد.

منبع : تسنیم